Prezydenta pamięci żałobny wpis

Michał Toczyski | Portal popularnonaukowy | Warto wiedzieć więcej
Wtorek – kolejny dzień żałoby narodowej. Media dostarczają nam coraz to nowszych informacji na temat tragedii. Serwisy internetowe pozwalają Polakom „wypłakać się”. Internauci-obywatele łączą się w społecznościach, aby wzajemnie się wspierać się w tych trudnych chwilach dla naszego narodu. Niestety nie wszyscy…


Idą panny żałobne: jedne, podnosząc ramiona Ze snopami wonnymi, które wiatr w górze rozrywa, Drugie, w konchy zbierając łzę, co się z twarzy odrywa, Inne, drogi szukając, choć przed wiekami zrobiona... Inne, tłukąc o ziemię wielkie gliniane naczynia, Czego klekot w pękaniu jeszcze smętności przyczynia. (Cyprian K. Norwid "Bema pamięci żałobny rapsod") "Polskie media stoją na wysokości zadania" – twierdzi dziś Gazeta.pl. A co z internautami – obywatelami? Narodowe uniesienie trwa. Media, w tym również internetowe umożliwiły dotarcie z informacją w krótkim czasie do bardzo dużej grupy ludzi. Powstają nowe strony, serwisy, umożliwiające wyrażenie swego szacunku do zmarłych. Żałoba obywateli Część Polaków bardzo przeżywa tę tragedię. Dzięki mediom społecznościowym mogą stworzyć wspólnotę z innymi żałobnikami i wyrazić swój żal i smutek. Mogą wzajemnie podnosić się na duchu i wspierać. W ich komentarzach widać ból i zagubienie – dlaczego? Co teraz? Co będzie z Polską? Niestety istnieje grupa, która nie potrafi uszanować prawa do żałoby obywateli. Pojawiają się komentarze, które w obecnym czasie nie powinny zobaczyć światła dziennego. Niektóre portale, aby ustrzec się przed taką sytuacją zablokowały komentarze artykułów, ale na wielu powstałych stronach (np. w serwisie Facebook) nikt tego nie kontroluje. Moderator i niestosowne komentarze W tym dramatycznym momencie widać, jak bardzo potrzebna jest moderacja wpisów na forach, witrynach. Nie chodzi tu o cenzurę, gdyż każdy ma prawo do swojego głosu, ale o umiejętność oceny czy dany wpis jest zgodny z ogólnieprzyjętymi zasadami społecznymi, moralnymi oraz prawem. Moderator nie może dać ponieść się emocjom i skasować posta tylko dlatego, że uważa go za niestosowny do danej chwili. Wolność słowa to także prawo do wygłaszania nie zawsze taktownych zdań. Zadaniem moderatora jest łagodzenie konfliktów jakie pojawiają się po kontrowersyjnych wypowiedziach. W obecnym momencie jest to trudne zadanie, gdyż internauci wkładają wiele uczuć w swoje posty – mówią moderatorzy firmy NetCenter Solution - trzeba być bardzo ostrożnym i wyważonym, aby ich nie urazić. Reakcja moderatorów powinna być szybka, szczególnie na łamiące regulaminy i prawo – należy je usuwać oraz ostrzec użytkownika, że jego działanie może być ukarane nawet zbanowaniem jego numeru IP. Ostatnie dni, to czas próby dla polskich Internatów. Zanim napiszemy posta, zastanówmy się czy nie łamiemy ogólnieprzyjętych zasad żałoby. Pokażmy, że potrafimy w takich momentach wykazać się rozwagą, a nasze serwisy społecznościowe to prawdziwe społeczności, które łączą, a nie dzielą emocje. Źródło: OtoPR

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Image links from G2 are formatted for use with Lightbox2
  • Image links with 'rel="lightshow"' in the <a> tag will appear in a Lightbox slideshow when clicked on.
  • Links to HTML content with 'rel="lightframe"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to video content with 'rel="lightvideo"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Links to inline or modal content with 'rel="lightmodal"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).